Doplňková zařízení

Následující zařízení umožňují k jedné telekomunikační zásuvce připojit více počítačů (a to v některých případech i bezdrátově) či více různých služeb viaHome (Internet, televizi, telefon) najednou. 

Bližší informace o ní naleznete v dokumentu OnePort – více služeb na jedné zásuvce v dokumentech ke stažení.

Níže uvedená zařízení byla otestována a jsou kompatibilní se službami viaHome.

Vhodná koncová zařízení je možno výhodně získat od T-Mobile při podpisu smlouvy na viaGIA na dobu určitou (blíže viz. zadní strana ceníku) nebo volně zakoupit.

Důležité upozornění. Technická podpora je zajištěna pouze na námi dodávaná zařízení! Zakoupí-li zákazník zařízení vlastní (byť stejného typu), nelze zaručit funkčnost tohoto zařízení. Routery stejného typu mohou mít jiné HW vlastnosti a z tohoto důvodu není možné garantovat jejich plnou kompatibilitu s našimi službami.

D-Link DIR-842

Wi-Fi AC1200 Dual Band gigabitový router DIR-842 nabízí nejmodernější vysokorychlostní dvoupásmovou technologii Wi-Fi 802.11ac a gigabitové ethernetové porty pro zajištění bezproblémového síťového připojení. Pokročilé zabezpečovací funkce routeru DIR-842 chrání data před nezvanými síťovými vetřelci. Větší dosah a spolehlivost technologie Wi-Fi AC podporuje stabilní připojení i při velkém zatížení sítě nebo v místnostech se slabým signálem.

Router D-Link DIR-842 funguje jako dva jednotlivé bezdrátové směrovače v jednom. Bezdrátové pásmo 2,4 GHz se vyznačuje rychlostí až 300 Mb/s a další samostatné 5GHz má v zásobě rychlost až 867 Mb/s. Oboje pásma přitom fungují současně. Na pomalejší pásmo doporučujeme připojit zařízení typu tiskárny nebo starší PC. Herní konzole a moderní telefony pak patří do 5GHz pásma, které umí plně využít.

D-Link DIR-842

Technické parametry:

 • Standardy 802.11a (5GHz), 802.11b (2,4GHz), 802.11g (2,4GHz), 802.11n, 802.11ac
 • Přenosová rychlost 1 200 Mb/s
 • Konektory 4x LAN, 1x WAN
 • Počet antén 4

 


Mikrotik RB951G-2HnD

Širokopásmový, výkonný ethernetový router (směrovač) s velmi výkonou Wi-Fi (včetně vysokorychlostního "n" wi-fi pásma), vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu)

D-Link DIR-600RB951G je nástupce velice oblíbeného routeru RB751G. Nový typ prošel řadou vylepšení, hlavně co se týče výkonu. Je vybaven 600 MHz procesorem a 128 MB paměti. S tímto zařízením získáte komplexního pomocníka při vytváření bezdrátové sítě, ať už doma nebo v menší kanceláři. Kromě vysoce výkonného (1000mW; lze regulovat) 2,4 GHz 802.11/b/g/n bezdrátového vysílače se zabudovanou anténou nabídne router také 5 gigabitových ethernet portů (1 WAN, 4 LAN) a jeden USB port. Ten můžete využít pro připojení pevného disku, nebo tiskárny. Přistupovat na disk nebo tisknout budete moci nyní odkudkoliv v dosahu Wi-Fi nebo ze všech počítačů připojených kabelem.

Jedná se po všech strákách o nejvýkonnější zařízení v naší nabídce.

Technické parametry:

 • Frekvence procesoru: 600 MHz
 • RAM: 128 MB
 • Standard IEEE 802.11b/802.11g/802.11n (OFDM) 2,4GHz
 • 1x 10/100/1000 Mb/s (RJ-45) WAN port ("vstup")
 • 4x 10/100/1000 Mb/s (RJ-45) LAN porty ("výstupy")

D-Link DIR-600 (toto zařízení se již neprodává)

Širokopásmový ethernetový router (směrovač) s Wi-Fi (včetně vysokorychlostního "n" wi-fi pásma), vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu)

Při koupi v obchodě (ne od T-Mobile) je nutno požadovat, aby zařízení mělo tzv. hardwarovou revizi B5 a firmware verze 2.11SV. V opačném případě nemusí zařízení správně fungovat.
(firmware není problém případně přehrát, je k stažení zde na webu v dokumentech ke stažení).

D-Link DIR-600DIR-600 je založen na technologii Wireless N s jednou anténou, dosahuje rychlosti bezdrátového přenosu až 150 Mb/s a zajišťuje lepší pokrytí, které je prakticky bez „mrtvých zón“. Je kompatibilní s nejnovější technologií Wireless N (802.11n) a široce rozšířenou technologií Wireless G (802.11g) a je ideální pro potřeby surfování na webu, posílání e-mailů a sdílení souborů v domácnosti. Obsahuje také ethernetový přepínač se 4 10/100Base-TX porty pro kabelové připojení různých síťových zařízení, například počítačů, přehrávačů médií a herních konzol.

Vysoký výkon
S wi-fi třídy n umožňuje nový router DIR-600 přenášet bezdrátově ještě vyšší kapacity než jeho předchůdce, DI-524. Vysoká rychlost až 150 Mb/s umožňuje streaming videí a jiné aplikace náročné na vysokou šířku pásma jako jsou např. on-line hry. To vše bez kabeláže po bytě.

Kvalita služeb (QoS)
DIR-600 je vybaven funkcí Quality of Service (QoS). Když je zapnuta, směrovač zlepšuje podmínky pro vaši práci v síti tím, že zajišťuje přednostní přenos interaktivních dat, například z herních, hlasových nebo video aplikací, před daty, která jsou méně citlivá na zpoždění, například u přenosu e-mailů nebo souborů.

Naprostá bezpečnost sítě
Směrovač podporuje nejnovější funkce pro zabezpečení sítě, aby pomohl zabránit neoprávněnému přístupu přes bezdrátovou síť nebo přes Internet. Podpora standardů WEP, WPA a WPA2 umožňuje použít nejlepší možné šifrování bezdrátového přenosu, zatímco dvojice aktivních firewallů (SPI a NAT) chrání před potenciálními útoky přes Internet. K dispozici je silná funkce rodičovské kontroly, která umožňuje blokovat nebo povolovat přístup na určené webové stránky, a to nastálo nebo během zadaných časových intervalů dne.

Technické parametry:

 • Standard IEEE 802.11b/802.11g/802.11n (OFDM) 2,4GHz
 • Přenos dat až 150 Mb/s
 • 64/128bitové WEP šifrování, WPA, WPA-PSK, 802.1x
 • 1x 10/100Mb/s (RJ-45) WAN port ("vstup")
 • 4x 10/100Mb/s (RJ-45) LAN porty ("výstupy")
 • Rozšířené funkce firewallu: NAT (Network Address Translation) s VPN pass-through, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén/časový rozvrh

Manuál, firmware a další soubory ke stažení naleznete zde

D-Link DIR-100 (toto zařízení se již neprodává)

Širokopásmový ethernetový router (směrovač), vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu).

Při koupi v obchodě (ne od T-Mobile) je nutno požadovat, aby zařízení mělo tzv. hardwarovou revizi A1 a firmware verze 1.12. V opačném případě nemusí zařízení správně fungovat.
(firmware není problém případně přehrát, je k stažení zde na webu v dokumentech ke stažení).

D-Link DIR-100

Vysoký výkon
Širokopásmový směrovač DIR-100 využívá předností nejnovějšího návrhu čipové sady, který spojuje velmi vysoký výkon s nízkou cenovou hladinou.

Kvalita služeb (QoS)
DIR-100 podporuje funkci Quality of Service (QoS), která upřednostňuje provoz citlivý na zpoždění, jako jsou internetová telefonie, multimediální přenosy nebo on-line hraní her. To umožňuje zajistit uživatelům plynulý přenos dat bez problémů způsobených vlivem zatížení sítě.

Naprostá bezpečnost sítě
Směrovač DIR-100 podporuje firewallovou funkci kontroly paketů (SPI) na ochranu před internetovými útoky typu DoS. SPI kontroluje obsah záhlaví všech příchozích paketů, než rozhodne, kterým paketům bude dovoleno projít. Kontrola přístupu je zajišťována pomocí filtrování paketů na základě čísla portu a zdrojové/cílové MAC/IP adresy.
Pomocí mapování virtuálního serveru je možné povolit přístup z Internetu jen k určitým službám na lokálním serveru, jako jsou web, FTP nebo hry, což zaručuje, že ostatní části zůstanou chráněny před hackery. V případě potřeby může libovolný z vestavěných LAN portů směrovače fungovat jako DMZ (demilitarizovaný) port. Rodičovská kontrola umožňuje rodičům a správcům sítě odfiltrovat nežádoucí internetové adresy (URL), blokovat domény a povolovat přístup k Internetu podle časového rozvrhu.

Snadná instalace
Spolu s DIR-100 je dodáván interaktivní průvodce instalací D-Link Click’n Connect. Ten umožňuje každému bez předchozích technických znalostí nainstalovat a připojit směrovač k Internetu během pár minut pouhým spuštěním CD produktu. Uživatel je v několika málo krocích proveden přes fyzické připojení (napájení a kabeláže), konfiguraci základních nastavení zařízení a připojení k poskytovateli internetových služeb (ISP).

Technické parametry:

 • Sdílení připojení k Internetu přes kabelový/DSL modem
 • 1 10/100Base-TX port (WAN) pro připojení DSL/kabelového modemu
 • WAN port podporuje PPPoE pro připojení podle potřeby
 • Vestavěný přepínač se 4 10/100Base-TX porty s podporou auto MDI/MDIX
 • Firewallové funkce zahrnující NAT, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén a časový rozvrh přístupu
 • VPN pass-through (PPTP, L2TP, IPSec)
 • D-Link Packet Prioritisation Engine pro podporu QoS
 • Dynamický DNS
 • Průvodce D-Link Click’n Connect

Konektory:

 • 1x WAN (vstup), typ RJ-45
 • 4x LAN (výstup), typ RJ-45

D-Link DI-524UP (toto zařízení se již neprodává)

Širokopásmový ethernetový router (směrovač) s Wi-Fi, vhodný pro funkcionalitu OnePort (více různých služeb na 1 portu)

Při koupi v obchodě (ne od T-Mobile je nutno požadovat, aby zařízení mělo tzv. hardwarovou revizi A3 a firmware verze 1.06. V opačném případě nemusí zařízení správně fungovat.
(firmware není problém případně přehrát, je k stažení zde na webu v dokumentech ke stažení).

D-Link DI-524UPVšestranné „All-in-One“ zařízení DI-524UP je ideální síťové řešení pro malé kanceláře a domácnosti. Multifunkční přístroj poskytuje přepínač se 4 porty, přístupový bod (AP), integrovaný firewall a tiskový server s 1 USB portem. DI-524UP lze bezproblémově integrovat do stávajících bezdrátových sítí a je plně kompatibilní s 802.11b/g.

Vysoký výkon
High-Speed Wireless Speed. DI-524UP router umožňuje maximum wireless signal rychlost up to 54Mbps skrze wireless channels, umožňuje streaming videos a jiné high bandwidth applications jako jsou on-line gaming a video clips operate bez Ethernet cables.

Kvalita služeb (QoS)
DI-524UP podporuje funkci Quality of Service (QoS), která uživatelům umožňuje používat aplikace jako je VoIP, multimedia a on-line games přes Internet.

 • Traffic Prioritization With 4 Priority Queues
 • Multicast Stream

Naprostá bezpečnost sítě
Zařízení podporuje nejnovější bezdrátové bezpečnostní funkce, jako např. WPA a WPA2 (802.11i), stejně jako 802.1x RADIUS autentizaci. Kromě toho podporuje DI-524UP rozšířené bezpečnostní funkce, jako např. NAT (Network Address Translation) s VPN pass-through, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén/časový rozvrh. Tím je vaše síť ochráněna před neoprávněnými přístupy zvenčí a zaručuje bezpečné připojení na Internet.

Tiskový server

Integrovaný USB tiskový server umožňuje společné využití jedné tiskárny všemi uživateli v síti. Ušetří vám to náklady a problémy s instalací. Webové uživatelské rozhraní poskytuje jednoduchou a komfortní konfiguraci a správu zařízení.

Technické parametry:

 • Standard IEEE 802.11b/802.11g (OFDM) 2,4GHz
 • Přenos dat až 54 Mb/s
 • 64/128bitové WEP šifrování, WPA, WPA-PSK, 802.1x
 • 1x 10/100Mb/s TP (RJ-45) WAN port pro DSL/kabelový modem
 • 4x 10/100Mb/s TP (RJ-45) port přepínače (Auto MDI/MDI-X)
 • Integrovaný USB 1.1 tiskový server
 • Rozšířené funkce firewallu: NAT (Network Address Translation) s VPN pass-through, filtrování MAC/IP/URL, blokování domén/časový rozvrh
 • Podporuje PPP, PAP/CHAP, DMZ port, DHCP
 • Podporuje PPPoE & PPTP kompatibilní s většinou služeb poskytovatelů DSL připojení

Snadná instalace

Spolu s DI-524UP je dodáván interaktivní průvodce instalací D-Link Click’n Connect. Ten umožňuje každému bez předchozích technických znalostí nainstalovat a připojit směrovač k Internetu během pár minut pouhým spuštěním CD produktu. Uživatel je v několika málo krocích proveden přes fyzické připojení (napájení a kabeláže), konfiguraci základních nastavení zařízení a připojení k poskytovateli internetových služeb (ISP).

Manuál, firmware a další soubory ke stažení naleznete zde

Jazyky:

Drobečková navigace:

Home Internet Doplňková zařízení